top of page

מגנים מעגל השותפות 2020

חברי מעגל השותפות, כתה ז', עוברים תהליך עומק בשיעורי אמנות, שבסופו של דבר מוביל לעשייה של מה שאנו קוראים "מגן אישי".


מוזמנים להתבונן במגנים האישיים של חברים מתוך חבורה זו, עם הסברים מצורפים. עקב סיום השנה הפתאומי שהונחת עלינו, לא הספקנו לקבל הסברים לכל המגנים, אך ניתן לראות את פירות עמלם של הילדים, ולקרוא את מה הדברים שעומדים מאחוריהם.שחר אברמזון


הגיטרה: הגיטרה זה מה שהשתפרתי בו בחצי שנה האחרונה, לפני בערך שנה, התחלתי לנגן גיטרה, וישר התחלתי לאהוב את הכלי.


צ'יטה: מסמלת נחישות, תכונה שמכיר מאז היותי אני...


כדור פורח: הכדור הפורח מסמל את התכונה שאני רוצה לחזק אצלי, פריצת גבולות ,חופשיות וחשיבה מחוץ לקופסא.
דניאל טויזר


השעון: בשעון שציירתי יש הרבה מאוד מחוגים, מה שמראה על תכונה שאני אוהבת בעצמי שגיליתי עם הזמן בשנה האחרונה.


התכונה היא שכשאני רוצה או צריכה אני יכולה לאבד תחושת זמן ולהיכנס לבועה משלי, להתעלם מהכל ולחשוב על מה שאני רוצה לחשוב. להיעלם ולהיכנס לעולם משל עצמי.


כתב סיני: בכתב הסיני כתוב בית, שמראה על תכונה שכבר יש לי, תכונה שנולדתי איתה. הבית מסמל את היכולת שלי להרגיש בנוח ובבית, מהר מאוד אני מתחברת למקום. אני חושבת שהתכונה מראה גם על חוסר ביישנות.


בחרתי בכתב הסיני מכיוון שאני מאוד מתחברת אליו, הוא מרגיע אותי וגורם לי להרגיש בנוח.


משולש היסודות: התכונה השלישית היא תכונה שאני רוצה שיהיה לי. התכונה שחשבתי עליה היא שליטה עצמית. שאני ממש רוצה לעשות משהו ואני מתאפקת ולא עושה אותו לטובה. מה שציירתי לא קשור לתכונה אבל מאוד התחברתי לסמל שאני ציירתי בעצמי.
רותם קולברג


העץ: יצירתיות, שמחת חיים, חשיבה מחוץ לקופסה, דמיון מפותח.


הים: לדעתי לכל בן אדם יש מקום שבו הוא מרגיש בנוח וכמו עצמו אצלי זה הים.


המצפן: תכונה שאני רוצה להשתפר בה - החלטיות.

אני רוצה לקבל החלטות בלי לקחת את זה יותר מדי ברצינות, להיות יותר קלילה.
אלומה הופר


פיל: פיל מסמל עוברי מקוריות, יצירתיות וחשיבה שונה, שהן תכונות מאוד חזקות אצלי ואני מאוד מעריכה את עצמי עלי זה. הפיל גם מסמן עבורי חברות שזו היא תכונה ממש חזקה אצלי וחוץ מזה פיל זאת החיה האהובה עליי.


אישת ספירלות במדיטציה: האישה מסמלת עבורי רוגע שזו היא תכונה שהשתפרתי בה ואני יותר רגועה מסיבות כלשהם.


מערכת השמש: מערכת השמש מסמלת עבורי את היכולת להתמיד, שזו תכונה מאוד חשובה בעיניי ואני רוצה להשתפר בה.
של קדישזון דרור


הנמר: בשבילי הנמר מייצג את התכונה שאני טובה בה. הנמר מלא טוב לב שנמרים יכולים להיות גם מאד עדינים ולא רק חזקים ומאיימים.


הלקרנית: מייצגת את התכונה שהשתפרתי בה בחצי השנה האחרונה. היא מסמלת כוח רצון בגלל שחייהם של הלקרנין לא פשוטים והם צריכים הרבה כוח רצון.


הנערה בקונכיה: מייצגת את העובדה שאני רוצה להיות פחות קשוחה עם עצמי ובנוסף, שאני רוצה להיות יותר מודעת לעצמי ולסביבתי.
אלון ספיר


תכונה מולדת – הצפרדע: הצפרדע על העלה מסמלת את התכונה המולדת שלי, אהבת טבע.


תכונה שהשתפרתי – השעון: השעון מסמל משהו שהשתפרתי בו, עמידה בזמנים.


תכונה להשתפרות – רקדנים: הרקדנים מסמלים משהו שאני רוצה להשתפר בו.
ניתאי רודן


היד והלב: היד שנותנת לב לכדור הארץ מייצגת את האכפתיות שלי והרצון לעזור.


איש על סלקליין: משהו שהשתפרתי בו זה שעלתה לי המודעות העצמית.


התופים: התופים מייצגים משהו שאני רוצה להשתפר בו, שליטה עצמית והתמדה.
הילל מגן


לוח עם פאי: הלוח עם הפאי מסמל בשבילי את היכולת המולדת שלי לקלוט מידע מהר ולזכור אותו.


הדלת הפתוחה: הדלת הפתוחה מסמלת בשבילי פתיחות לדעות ורעיונות של אנשים אחרים, זוהי תכונה שהשתפרתי בה בזמן האחרון.


פיל: הפיל שהולך ליד הנחש מסמל בשבילי את היכולת לעמוד מול אנשים שיש להם יותר כוח ממני. לדוגמא הנחש הארסי יותר מסוכן מהפיל והפיל עומד שם בכל זאת. זו תכונה שאני רוצה להשתפר בה.
אורי רוזן


טינקרבל: טינקרבל מסמלת אצלי משהו שנולדתי איתו. הדמיון הוא משהו שמאז ומעולם היה לי. והוא שימש וערך מיציתי אותו. כל מה שיכולתי, דמיינתי והמצאתי. בזמן האחרון אני משתמשת בדמיון בעיקר בשביל ספר שאני כותבת אבל היה לי את הדמיון תמיד.


הפיל: הפיל מסמל משהו שהשתפרתי בו בזמן האחרון. במשך השנים האחרונות אני פתאום מתחילה להסתכל על בעלי חיים ולהגיד "וואו, זה דבר מדהים!". בזמן האחרון הרבה יותר אכפת לי מבעלי החיים, וזה כבר לא דבר מובן מאליו.


נעל: הנעל מסמלת משהו שאני צריכה להשתפר בו. אני עוסקת בספורט כבר כמעט 9 שנים, ואומרים לי שאני מאוד טובה בזה, אבל אני מרגישה שאני צריכה עוד לשפר. אולי את האלמנטים אני מצליחה, אבל כל החלק של דיוק, על הפנים.
יותם אופק


בן אדם עם כדוה"א: בן האדם המחזיק את כדור הארץ מייצג כוח רצון. בשבילי כוח רצון הוא משהו שיש לי ממנו הרבה והוא משהו אני יכול לסמוך על עצמי שיש לי אותו.


אריה על צוק: האריה על הצוק מייצג דומיננטיות. הדומיננטיות הזאת היא משהו שפיתחתי בתקופה האחרונה. אני משתמש בדומיננטיות יותר וככה אנשים מתחשבים בי ויותר קל לי להתנהל בחברה.


בקבוק שנסחף: הבקבוק שנסחף מייצג בשבילי את הזרימה והסחף. אני רוצה יותר שליטה עצמית בהחלטות שלי ולהבין מתי אני צריך להצטרף לזרם ומתי להימנע מסחף.
יגאל חכם


עוף החול - יצירתיות: תכונה שאפשר לסמוך עליי היא יצירתיות, כמו עוף החול, חיה דמיונית יצירתית!


הזאב - קישורים חברתיים: קישורים חברתיים כמו להקת זאבים.


קליעה למטרה: לכוון למטרה ולהשקיע במה שאני עושה.
עדן שור


הצב: הצב מסמל עומק, הקשבה, הבנה ורצון לעזור ולהיות שם.


היד: היד מסמלת על כוח, עוצמה ואת המאבק לשוויון.


האישה: האישה מסמלת יציבות וקלילות, את היכולת להישאר רגוע, ולא לקחת דברים יותר מדי קשה וברצינות.
דורון יניב


מפתח סול: כי רציתי לסמן את החיבור שלי לנגינה, הנגינה היא חלק בלתי נפרד ממני והיא תלווה אותי בכל מקום. גם כי נגינה היא משהו שהייתי רוצה להשתפר בו ותמיד להגיע איתו להישגים יותר גבוהים.


הצ'י: הוא סמל יפני עתיק, שמסמן את החיים, הצמחייה, האנושות ובעלי החיים בעולם. בחרתי בצ'י, כי הרגשתי אליו חיבור מיידי, חשבתי שזה יכול לתאר מה אני בגלל שזה מסמן אנושות וחיים על פני כדור הארץ ובעצם אפשר להגיד שכל דבר חי בעולם הזה הוא חלק מהצ'י ולכן הרגשתי שייכת לצ'י, והרגשתי רצון לתת לו כבוד ולשים אותו על המגן שלי.


יין ויאנג: כי זה סמל שמסמל את האיזון בעולם. שמתי אותו ליד הצ'י כי אני חושבת שאנושות, צמחייה ובעלי חיים, לא יסתדרו ללא איזון בעולם, ולכל דבר יש מינונים, זה מין כמו סמל כזה, שלדעתי חייב ללוות את הצ'י תמיד.


מעגל חיות יש שיש בו דג, צב ים, סרטן וכוכב ים: בתוך המעגל הזה כתבתי את האות הראשונה בשם של מישהו שהכרתי והיה לי מאוד חשוב. הוא מת בים בטביעה לפני שנתיים והרגשתי שאני חייבת להזכיר אותו במגן שלי, גם בגלל ששנינו אהבנו את הים ואת המים ובגלל שהיו בנו דברים כל כך דומים.
שירה מידן


היה לי מאוד כיף להכין את המגן, במגן ציירתי בלרינה, צב ים ונוצה.


הבלרינה: מייצגת עבורי סדר, אני אוהבת סדר וטובה בסידור וארגון.


צב הים: מיצג הסתגלות שזה משהו שהשתפרתי בו בחצי השנה האחרונה.


הנוצה: מייצגת עבורי קלילות, שזה משהו שאני רוצה להשתפר בו.
הלל פליידרמן


סטי'ץ: בחרתי אותו בגלל תכונה מאוד ספציפית אצלו שלדעתי היא הכי בולטת ואיתה התחלתי להזדהות במשך השנה. התכונה הזאת היא חברות. התחלתי להזדהות איתה השנה. בתחילת השנה אני הייתי כל הזמן בצד של הכיתה והיה לי מאוד קשה למצוא חברים חדשים. כמו גולם. אבל לאט לאט השנה זה התחיל להשתפר מרגע לרגע והצלחתי ליצור קשר חדש עם כמה חברות. אני חושבת שהצלחתי להשתפר השנה בתכונה חברות ועכשיו היא אחת מבין התכונות הכי חזקות שיש לי. סטי'ץ לא מהסס לפגוש חברים חדשים ,הוא תמיד עוזר אם צריך עזרה ובגלל זה אני מרגישה שאני מזדהה איתו.


המראה: בהתחלת השנה הזאת התחלתי להשתפר בכמה דברים. אחד מהם הוא לכבד ולאהוב את איך שאני נראית. כדי לייצג את הדבר הזה , אני בחרתי את המראה , שבשבילי היא מייצגת את המראה שלי. התחלתי להשתפר בכך. הבנתי שאני לא צריכה לדאוג ממה שאנשים יגידו, כי אין להם זכות לשפוט את איך שאני נראית. כי זאת אני . ואין להם זכות

לומר על זה שום דבר. לכן בחרתי את המראה שתייצג את התכונה הזאת.


הצב: בחרתי שהצב ייצג את התכונה אומץ , בגלל שהצב הוא חיה מאוד מפוחדת. כל פעם שהיא נבהלת , היא ישר נכנסת לבית שלה. אני חושבת שאם היא רוצה לא לפחד כל כך מדברים חדשים, היא צריכה להיות יותר אמיצה. אז בעצם, הצב מסמל במגן שלי את התכונה אומץ, כי אני רוצה להשתפר בלנסות דברים חדשים ולא לפחד מהם.
נהיר פלאי


במגן בחרתי עץ: בגלל האיתנות שלו, ובגלל האהבה שלי לטבע.


בחרתי מנדולינה: מפני שזה כלי נגינה שאני אוהב לנגן בו, אני אוהב את הצלילים שלה. אני אוהב מוסיקה וניגנתי על עוד כלים.


ובחרתי לצייר ידיים בצורת המגן שלי כי זה מזכיר לי את המגן.
אליה קידר


התכונה איתה הגעתי לעולם היא סקרנות - בחרתי בסימן שאלה שבתוכו עין כי זה מייצג את הסקרנות שבי ואת זווית הראייה הייחודית שלי, מהרגע בו נולדתי אני בוחן, מקשיב ולומד מהסביבה וסקרן ללמוד עוד ועוד.


זיקית: התכונה שהשנה התפתחתי בה היא סתגלנות - השנה למדתי להסתגל יותר לחיים, היו הרבה אתגרים ואירועים שהתמודדתי איתם והסתגלתי אליהם.

בחרתי בזיקית כי היא משנה צבעים לפי הסביבה בה היא נמצאת ומשתלבת בה.


סופת טורדנו שהופכת להיות נחל רגוע וזורם: התכונה שהייתי רוצה לפתח בי היא שליטה בכעסים - בחרתי בסופת הטורנדו שהופכת להיות נחל רגוע וזורם כי אני רוצה לשפר את השליטה בכעסים שלי ולהפוך להיות יותר רגוע, לפעמים מתחוללת בתוכי סערה והייתי רוצה ללמוד איך לא להסחף לתוכה ולהשקיט אותה.
ג'ול טרביה


הכלב – אני אוהב כלבים. כל חיי היו סביב כלבים. מאז שאני קטן, התנדבתי לעזור לכלבים משוטטים. ועדיין כואב לי לראות כלבי רחוב רעבים ולא מטופלים. התנדבתי עם ביבי מאי ז"ל – אישה יקרה ואהובה שלימדה אותי המון על חיות ועל החיים.


רוכב אופניים – לפני מספר שנים כשחזרנו מארה"ב חיפשתי ספורט להיות בו. איכשהו מצאתי את עצמי באופניים. ישר התאהבתי בספורט המסוכן והאדרנלין הזה, כל הקפיצות העצומות, ירידות מסולעות ותלולות. חיי החברה הטובים, לרכב עם חברים והטבע והעצים מסביב זה מה שגרם לי להתאהב ברכיבה.


היד – היד עם החוטים מסמלת עבורי לקיחת שליטה ואחריות על חיי. שליטה ואחריות על החיים שלי עצמי ואף אחד או שום דבר אחר מחוץ לי לא ישלוט על חיי.
אידן קמינסקי


שוער: השוער מסמל משהו שאני רוצה להשתפר בו.


מבוגר מחזיק יד לילד: האלמנט הזה מסמל את מה שהשתפרתי בו בחצי שנה האחרונה (אחריות).


מטוס קרב F35: המטוס מסמל את מה שאני רוצה להיות שאני אהיה מבוגר.
מאפי קריגר


הספר הריק: אצלי מסמל קודם כל את האהבה שלי מגיל צעיר לקריאה וכתיבה, והוא ריק בגלל שהייתי רוצה הזדמנות לכתוב את עצמי חדש...

הצללית: מסמלת את זה שהייתי רוצה להיות פתוחה יותר לאנשים ולבטוח בהם כי יש לי נטייה להסתגר.


הדרקון: הדרקון מלא בביטחון עצמי, בולט והחלטי, ואני מרגישה שהשתפרתי בדברים הללו הרבה השנה...
אילה אדמוני


כשהתחלתי לצייר את המגן היה לי ברור מאוד מה יהיו הצבעים של המסגרת ושעל המגן יהיו רק חיות. כל אחת מהחיות האלה מייצגת דברים הטמונים בי מאז שנולדתי, דברים שהשתפרתי בהם, ודברים שהייתי רוצה להשתפר בהם: האריה - אצילות משהו שנולדתי איתו, חותם אישי- משהו שהשתפרתי בו מנהיגות פנימית משהו שהייתי רוצה להשתפר בו, התנשמת שומרת אמת משהו שהשתפרתי בו רואה הכל משהו שנולדתי איתו למחוק שקרים ולנקות את העבר לסלוח בקלות טמון בתוכי והייתי רוצה להשתפר בו, הפניקס משהו שהייתי רוצה להשתפר בו זה גם כשאני נופלת לקום מתוך האפר ולהמשיך הלאה והייתי רוצה להשתנות ולהתחדש לעמוד על שלי.סופיה אלברסין


הציור שלי:

מבחינתי זו היא התנסות, וכרגע אני לא מרגישה משמעות למרכיבים שלו. נהניתי מהתהליך ואולי בהמשך אבין יותר למה ציירתי את מה שציירתי.
אנו

הפומה מייצגת מנהיגות - תכונה שאני מרגיש שיש בי ויכול לסמוך עליה

היין יאן מייצגים את העובדה שנהייתי יות מודע להשלכות שיש למעשים שלי על אחרים

קופסת הגפרורים מייצגת את הרצון שלי לשלוט בכעסים שעולים בי.
נועה מרחב

דמיון: אני מצליחה לדמיין דברים שאני אוהבת ואחר כך לצייר אותם.

כתב יפני-אני מתרגלת את הכתב היפני וגם את הדיבור היפני ואני השתפרתי בזה

אני רוצה להשתפר בדמיון מורחב, לדמיין מעבר למה שאני מדמיינת עכשיורון רוסל


ציירתי את הסמל של חוגי סיירות לסמל אהבה לטבע, לטיולים ועזרה לאחר.

ציירתי מנורה כדי לסמל את הרצון שלי לפתח יכולות חשיבה טובות.

ציירתי קואלה כדי לסמל את ההשתפרות שלי בשנה האחרונה בעצמאות.אמיר נסרה

הידיים מייתגות חברות ועזרה

העץ מראה שלכל דבר יש שני צדדים גם אם לא רואים אותם תמיד

הים מראה שגם אם כועסים תמיד נרגעים ופרח החיים פשוט מחבר הכל.נועםמאורלינויהילית

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page