top of page

חזון המרחב לפיתוח חינוך עתידי

אנשי חינוך חוקרים את מהות האדם תוך מסע אישי-עמוק ומפתחים גישות חינוך  חדשניות

IMG_7803_edited.jpg

השאלה: מה כדאי להציע לילדים כחלופה לשיטת החינוך, מעסיקה רבים. אך בפנייתנו לעסוק בנושא של חלופה חינוכית, אנו מתבוננים על שאלות ברומו של עולם ועקרונות טבעיים הצובעים באור חדש את תפישת החינוך בכללותה, ובניהם: הסיבה המקורית לקיום האדם, האפשרות לעורר תבונה גבוהה, הידיעה שאנו חיים בתקופה של שינוי עידנים – ומה זה אומר על הילדים של העכשיו ועל העתיד אליו הם גדלים?

בעשור האחרון, במרחב לפיתוח חינוך עתידי, אנו מפתחים כלים חיוניים, שכדאי לשים "בתרמילו" של האדם הגדל מילדות לבגרות, כדי שבעת הנכונה יוכל לגשת בביטחון ומוכנות אל: מה שהוא רוצה לעשות בחייו ומה הוא שהוא נדרש לעשות כמבוגר.

התהליך אליו אנו מזמינים אותך (אם הינך מחנך מכל סוג שהוא, מדריך, מטפל, הורה או מי שחינוך בנפשו או מרגיש צורך לבחון את הנושאים שהמרחב עוסק בהם.) נוגע בנימי נפשו של המשתתף וכך גם בילדים שהוא עובד איתם, בפועל ובצורה בלתי נראית, אך מורגשת. תהליך המעורר מרפא בין מבוגרים לילדים ומגדל את התפישה הרחבה יותר באשר לתפקידנו כבני אדם בזמן הזה בכלל וכמחנכים בפרט.

הידע החינוכי והניסיון אותו אנו חולקים נובע מעשרות שנים של השקעה יומיומית בבית הספר הייחודי "תבנית החינוך המוזהב". הינו הגשמה, הלכה למעשה, של חזון, תפישות ורעיונות מרחיקי לכת שאנו מקווים לחלוק עם כל אדם שעובד עם ילדים. 

עושר הנושאים בהם אנו עוסקים במרחב, הוא מאיר עיניים ומרחיב לב, וכולל את: המערכות האנרגטיות ורמות החיים השונות באדם ובכדור הארץ, התפתחות המוחות ופתיחת ערוצים לילד, לימוד המבנה הפנימי של שני המגדרים ותבונתם המובנית וכיצד היא מתפתחת לאורך חיינו, אינטליגנציות מרובות באדם והביטויים שלהם במערך האנרגטי של האדם והילד, רבדי הקיום האנושי: הרובד של כל מה שחולף, הרובד של תחזוקת חיינו ברמה היומיומית והרובד הרוחני הגבוה וכיצד הכרת שלושת הרבדים הללו מסייעת לתהליכי למידה מעמיקים. הרכיבים ליצירת סביבה בטוחה מבחינה רגשית וחושית המשפיעה ופותחת את החלקים העדינים יותר בהוויה האנושית, תבונתה של סליחה - היכולת לסלוח ולהביע סליחה כמבוגר מול ילד,  המחנך ומסע ההתפתחות שלו ועוד... 

כשם שמטרתו הראשונה של חינוך מסוג זה הנה לטפח את הילד עצמו, על צדדיו וכישוריו השונים, כך גם שואפת ההכשרה במרחב לטפח ולעודד את מהותו המתפתחת של המחנך עצמו.... 

ולכן, אנו קוראים לך להצטרף אלינו, אם הינך מוכן/מוכנה! 

למסע של התבוננות עמוקה בתפקידך, להתפתחות אישית, לטיפוח הערכים בחייך וללמידה יסודית של מבנה האדם, כדי שקודם כל, כמבוגר תוכל/י לחבור מחדש לכוחות השראה ומקורות תבונה גבוהים. ובכדי שתוכל/י להציע מצע עשיר ומזין יותר תפישתית, רגשית, רוחנית ומחשבתית לדור הצעיר הצמא לאמת מלידה.

לסמינרים, סדנאות והרצאות הקרובות ניתן ללחוץ כאן

 

כל המידע על הכשרות ניתן למצוא כאן 

אנו מאמינים, שכמחנכים - לקחת את עצמנו למסע של מחקר, למידה מעמיקה והתבוננות אישית - זה לתת הזדמנות הוגנת לדור הצעיר, כדי שיוכל לפלס ולפסל את דרכו בעולם בביטחון ולממש את עצמו בדרכים מעצימות.

*כוונתנו במילה "מחנכים" - מתייחסת לכל מי שמלווה ילדים באופן יומיומי - הורים, מורים, גננים, מטפלים ומדריכים.

*הטקסט כתוב בלשון זכר אך מתייחס ופונה לשני המינים.

מאמרים נבחרים:

Anchor 1

צרו קשר

במייל, בוואצאפ או השאירו פרטים:

morimget@gmail.com 

0505216717

כתובתנו: המרחב לפיתוח חינוך עתידי

מעלה צביה, מועצה אזורית משגב 20129

אם ההכשרות שלנו מעניינות אתכם, 
מלא/י את הפרטים ונחזור אלייך בהקדם עם כל המידע!

תודה על פנייתך!

bottom of page